Čaro príťažlivosti

Autor: Andy Profantová | 15.8.2014 o 14:06 | Karma článku: 5,48 | Prečítané:  756x

Ak sa nám darí zostávať v spojení so svojou spokojnosťou, užívať si moment a nenechať sa stiahnuť do premýšľania o problémoch, prináša to niekedy prekvapivo pozitívne skúsenosti a niekedy aj zmeny...

Iba tak byť, vedome zostávať v prítomnosti, užívať si aktuálny moment a neriešiť minulosť ani budúcnosť znie celkom jednoducho, no realizácia je pomerne náročná záležitosť. Určite existuje viacero možností, ako sa do tohto stavu dostať a vracať sa k nemu vždy, keď si uvedomíme, že sme niekde inde.

Na čo som v posledných dňoch prišla vlastným skúšaním a skúmaním je, že sa mi to oveľa ľahšie darí, ak sa zameriam na prínosy, ktoré má tento stav na seba napojené. A totiž to, že ak sme v pohode s vlastným životom, spokojní sami so sebou a usmievame sa, prináša to príležitosti a skúsenosti, ktoré si častokrát ani nepredstavujeme.

Podľa mňa je to spojené s vyžarovaním energie, ktorú vedome nedokážeme "zapnúť". Ak sa cítime dobre sami za seba, takáto energia je našou súčasťou. A je úplne jedno, či nám je dobre, lebo sa nám vydaril deň v práci, stretli sme príjemného človeka, sme zaľúbení, pracujú endorfíny po cvičení, alebo sme si "nastavili" hlavu a cítime sa jednoducho pekne. Ten vnútorný pocit spokojnosti spôsobuje, že sa na nás niekto na ulici usmieva, prichádzajú k nám neznámi ľudia a chcú sa s nami rozprávať, alebo nám iba zložiť kompliment. Takto sa zároveň dostávame do situácií, ktoré by sme si možno chceli vytvoriť, ale nevieme ako, alebo sa nám ich nedarí dosiahnuť. A zrazu, "len" vďaka tomu, že sa cítime dobre, ocitáme sa v ešte lepšej verzii želaného stavu. Alebo prichádzajú príležitosti, ktoré sú v prvom momente prekvapivé, no ak sa ich rozhodneme využiť, ukážu sa ako to najlepšie, čo sa mohlo stať.

Byť vedome v prítomnosti a cítiť sa dobre je pre mňa jeden stav - ak zostávam napojená na svoju prítomnosť, uvedomujem si, čo je v mojom živote práve teraz dobré, príjemné, za čo som vďačná, prináša mi to zároveň pocit vnútornej spokojnoti a chuť usmievať sa. A ten pocit stojí za to sám osebe... Ak  navyše prináša zaujímavé stretnutia a zážitky, rozhodne si ho chcem nechať :) Majte krásne dni...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.

EKONOMIKA

Premiér Fico zabudol na ceny elektriny na východe

Ceny rieši len na strednom Slovensku.


Už ste čítali?